Вторинний ринок нерухомості: Ріст цін за місяць 2,9%, за рік на 14,5%

«У серпні 2021 року медіанна ціна в доларовому еквіваленті збільшилась на 2,9 % в порівнянні з попереднім місяцем, та на 14,5 % збільшилась в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року».

Коментарі 3551

Загальна ситуація на вторинному ринку нерухомості.

За даними Національного банку України, частка кредитів на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості значно переважає частку на первинному ринку. Так, наприклад, у червні 90% від усіх наданих іпотечних кредитів як за кількістю договорів, так і за грошовим обсягом, припадає на вторинній ринок.

Українські банки повідомили, що за перше півріччя видали 4652 іпотечних кредитів. Порівняно з першим півріччям минулого року обсяги нового іпотечного кредитування зросли в 2,5 разів за кількістю договорів та в 3,4 рази у грошовому вимірі.

Ціни на вторинному ринку нерухомості.

У серпні 2021 року медіанна ціна пропозиції квартир на вторинному ринку Києва, представлених в базі даних порталу Address.ua, збільшилась в порівнянні з липнем на 2,9%, і склала 1346 дол. США / кв.м. Даний показник в категорії 1-но кімнатних квартир виріс в порівнянні з минулим місяцем на 1,6% до 1423 дол. США / кв.м. Двокімнатні квартири збільшились в ціні на 2% до 1327 дол. США / кв.м. Медіанна вартість 3-х кімнатних квартир склала 1236 дол. США / кв.м., що на 4,7% більше, ніж в попередньому місяці.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за серпень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (498 238 відвідувань за серпень 2021 року).

Медіанна ціна пропозиції по районам Києва у серпні 2021 р склала:

У серпні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол..США з часткою запитів 35%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні до 30 000 дол..США з часткою 32% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 - 50 000 дол..США у серпні  2021 р. склав 29% запитів до бази даних порталу, від 70 000 дол..США і вище – 4%.

Попит на однокімнатні квартири у серпні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 47% запитів до бази даних порталу Address.ua. Двокімнатними квартирами цікавились 40% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – 12% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії квартир від 50 м2 до 80 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 36% від загальної кількості. Квартири від 35 м2 до 50 м2 цікавлять 33% претендентів. 25% цікавляться квартирами до 35 м2. Відсоток запитів на квартири площею від 80 м2 склав 6%.

Коментар експерта:

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

«Вторинний ринок житлової нерухомості в серпні 2021 року показав чутливий зростання цін на 2,9% - і це другий пік цін в цьому році (перший був у травні цього року, коли зростання цін становило 3,6%). При цьому, виходячи з сьогоднішньої ринкової кон'юнктури можна очікувати збереження зростання цін у вересні.

Однією з важливих причин можна назвати значне пожвавлення ринку оренди, що скоригувало прибутковість житлової нерухомості і збільшило привабливість квартир на вторинному ринку. Свою лепту внесло і триваюче збільшення цін на первинному ринку.

Варто відзначити, що з точки зору географії цін, ситуація на вторинному ринку практично протилежна ситуації на первинному ринку - основне подорожчання припало на Оболонський та Печерський райони, які традиційно популярні для оренди, що підтверджує досить виражену кореляцію цих двох ринків.

Структура попиту на вторинному ринку не зазнала значних змін - 94% запитів припадають на квартири площею до 80 кв.м., при цьому найбільш популярною категорією є саме квартири від 50 до 80 кв.м. З початком карантину зросла потреба в більш просторому житло. Втім, купівельна спроможність населення все ще недостатня, щоб в повній мірі задовольнити цей запит, а кількість доступних фінансових інструментів на вторинному ринку менше, ніж на первинному, що призводить до нерівномірного розподілу запитів між цими двома ринками - на вторинне житло припадає лише 26% запитів від потенційних покупців.

У найближчі місяці можна буде достовірно оцінити, наскільки ситуативне зростання цін на вторинну нерухомість і чи зможуть продавці утримати ціни на сьогоднішньому рівні до кінця року».

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

• інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об'єктів вторинної житлової нерухомості Києва;

• дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об'єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 серпня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 498 238 (Universal Analitics).

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода