Вуличні художники з України та Кенії створили мурал-триптих в Найробі

Український Інститут та агенція культурного розвитку Port. презентували мурал “Grains of Culture”–– проєкту The Wall в Найробі 16 березня.

Коментарі 1421

The Wall/Nairobi фінальний з  5 муралів-символів, які відкрились у Відні, Берліні, Марселі та Брюсселі. Спеціальними гостями події-відкриття став електронний дует “Tvorchi,” які представлятимуть Україну на Eurovision Song Contest 2023. 

The Wall – символ опору, стабільності та захисту, яка відгороджує Європу від війни. Водночас назва асоціюється з культовим альбомом Pink Floyd, рок-опери, що розповідає про героя, відгородженого від усього світу стіною, за якою він бореться зі своїми внутрішніми демонами. Україна має справу із зовнішнім демоном. Але метафора дозволяє почати діалог про ставлення світу до України як «ми і вони». Ми хочемо переосмислити та подивитися на ментальну та історичну стіну, яка досі нас розділяє. І яку треба ліквідувати, щоб ми почувалися єдиною громадою", – говорить кураторка проекту The Wall / Murals Across Europe and Africa, Катя Тейлор.

Цей проєкт має на меті показати, як багато спільного є у Кенії та України, включаючи спільні цінності, цілі та права. Щоб наголосити на цьому, агенція культурного розвитку Port. запросила відомих українських та кенійських художників, щоб спільною мовою говорити про свободу, демократію та єдність. Ця символічна співтворчість має на меті висвітлити альянс і взаємну вигоду українсько-кенійської співпраці на всіх рівнях: між окремими людьми, громадами, підприємствами та країнами. 

«Культура поєднує людей з різних країн та контекстів. Україна все більше відкриває для себе Африку і прагне бути краще зрозумілою для тих, хто нас ще не знає. Мурал у Кенії створений митцями з обох країн і апелює до символів та образів, пов'язаних з нашими контекстами, які, з одного боку, є різними, але водночас інтуїтивно впізнаваними для іншого. Ця співпраця має продовжуватись і дарувати світу нові класні колаборації та круті мистецькі проекти», – зазначила Тетяна Філевська, креативна директорка Українського інституту.

В Найробі, художники з Кенії Moha та Eliamin Ink разом із українськими художниками Аліною Коник, Андрієм Ковтуном та Нікітою Кравцовим створять разом мурал “Grains of Culture” щоб завершити поєкт муралів “The Wall” та відкрити нові горизонти в стосунках Кенії та України. 

“Африка є дуже важливою країною для наших дипломатичних стосунків. Це дуже важливий та досі недосліджений континент для України. Ми абсолютно відкриті для створення міцних дружніх стосунків тут, в Кенії. Я переконаний, що наша творча взаємодія та співпрація є наразі прекрасною можливістю для початку наших дипломатичних стосунків в культурному полі. Ми не просто відкриємо мурал в Найробі, ми започаткуємо дружбу між нашими країнами. Ми говоримо тут про традиційні цінності, схоже минуле та спільне майбутнє”, – говорить Нікіта Кравцов, художник, автор концепції муралу “Grains of Culture'' в Найробі.

Концепція муралу  “Grains of Culture” торкається водночас трьох тем, які є близькими як українському так і кенійському народам. Серед цих символів уважний глядач зможе розпізнати переосмислення колоніального минулого та пост-колоніальної ролі наших країн, стагнацію імперії, яка відчуває наближення свого кінця тож намагається повернутись до свого імперського коріння та атакувати інші незалежні країни. 

Автори муралу також посилаються в своїх роботах до символів вільного майбутнього для України та Кенії, до національної ідентичності, сили, стійкості та спротиву. Мурал “Grains of Culture” також символізує політичні, економічні та дипломатичні стосунки між Кенією та Україною через символи зерен кави та пшениці. 

Мурал  “Grains of Culture”  буде створено за підтримки Посольства України в Республіці Кенія, муніципалітету міста Найробі, та German Cultural Centre (Goethe Institut) в Найробі.

За матеріалами пресрелізу 
Обговорити з іншими читачами:
Погода