Взуттєва карта України

Интернет-магазин eobuv.com.ua проанализировал статистику продажи обуви и составил обувную карту Украины.

Коментарі 3028

Яке взуття українці купують найчастіше? В якому місті жінки носять найвищі підбори? Які кольори взуття популярні, а які ні? Де живуть українці з найбільшим і найменшим розміром стопи? На ці та інші питання відповіді дає статистика eobuv.com.ua.

Виробники взуття пропонують різноманітні кольори. Однак у всіх куточках України покупці надають перевагу універсальному чорному кольору. При цьому в деяких областях цей колір є особливо популярним: в Тернопільській, Кіровоградській та Донецькій областях майже кожна друга продана пара взуття — чорного кольору.

Якщо не чорний, то який? Другий за популярністю колір визначити не так просто, адже отримані дані в різних регіонах відрізняються. В абсолютній більшості областей віддають перевагу білому кольору. Унікальним смаком виділилися Донецька та Луганська області, де після чорного найчастіше вибирають взуття синього кольору, а також Черкаська та Рівненська — там вважають, що бежевий є найдоцільнішим.

Яке взуття найрідше зустрічається на вулицях? Згідно зі статистикою eobuv.com.ua, найменш популярні кольори в Україні — жовтий, фіолетовий і оранжевий.

За даними eobuv.com.ua, найпопулярнішою маркою на українському ринку є adidas. У 12 областях взуття цієї марки купують найчастіше. Слідом за популярністю йде бренд Geox, і тільки в Сумах перевагу надають марці Gino Rossi.

Рейтинг найчастіше купованих брендів серед жінок:

  1. Geox
  2. adidas
  3. Gino Rossi
  4. Lasocki
  5. Sergio Bardi

Топ 5 марок взуття, які найбільше подобаються чоловікам:

  1. adidas
  2. Geox
  3. Merrell
  4. Nike
  5. Reebok
Також спеціалістами була проаналізована таблиця розмірів купленого взуття. Виявилося, що в середньому по країні жінки найшвидше розкуповують моделі 38 розміру, а чоловіки – 42.

Якби принц з казки шукав Попелюшку в Україні, то мав би вирушити до м. Хмельницького — там найчастіше купують жіноче взуття 36 розміру, що на 2 розміри менше, ніж у середньому по країні. У чотирьох містах найбільше жінок з 37 розміром стопи, а саме в Житомирі, Чернівцях, Івано-Франківську та Вінниці. У свою чергу в протилежний бік від середнього 38 розміру відзначилися мешканки Рівного, Ужгорода та Херсона. В цих містах переважає 40 розмір взуття.

Статистика розмірів чоловічого взуття дозволила виділити наступні міста на карті України. У Харкові, Полтаві та Черкасах найчастіше чоловіки купують взуття 45 розміру, в Одесі та Чернігові — 44, а у Вінниці — 40. Інші великі міста не сильно відрізняються від середнього показника.

Що ще може розповісти про людину її взуття?
Українці та українки цінують зручність, тому віддають перевагу спортивному стилю. Такий висновок можна зробити аналізуючи споживчі переваги покупців взуття поза зимовим сезоном. Чоловіки, як правило, купують кросівки, спеціалізоване спортивне взуття, сандалі, кеди та мокасини. Жінки найчастіше купують кросівки, босоніжки, кеди, туфлі на підборах і взуття для бігу та фітнесу.

Проте є в Україні міста, де жінки готові пожертвувати зручністю. У Полтаві середня висота підборів становить 7,8 см, в Ужгороді — 7,6 см, а в Тернополі — 7,0 см.

Де живуть найспортивніші українці? Дані про продажі взуття для тренувань говорять, що їх варто шукати в Рівному, Полтаві та Чернігові. У цих містах відсоток придбаних кросівок для бігу, стосовно загального числа купленого взуття, найбільший.

Методологія та використані джерела

Для дослідження були використані статистичні дані з продажів у 2019 р., як по областях, так і обласним центрам країни, за винятком тимчасово окупованих територій України.

За матеріалами https://www.eobuv.com.ua/
Обговорити з іншими читачами:
Погода