Як англійською вести small talk та говорити з іноземцями про війну в Україні: поради Solid English School

Small talk – це невелика бесіда «ні про що» між людьми, які ледве знають один одного. Зазвичай, вони прийняті серед іноземців, а в Україні не дуже розповсюджені. Ненсі Ротбарт, психологиня та голова відділу менеджменту Вортонської школи Університету Пенсільванії, вважає: неформальні розмови на роботі допомагають побудувати довіру в команді.

Коментарі 826

Школа Solid English School розповідає, як навчитися смолтокати та радить курс англійської мови, де можна прокачати свої скіли в бізнес-комунікації на інгліші.

Чому смолтоки важливі

Дослідження, опубліковані в журналі Psychological Science, показали: балакучі люди почуваються краще. Ще смолтоки допомагають розвинути такі скіли:

  • знаходити спільну мову та інтереси з колегами;
  • активно слухати;
  • нарощувати «м’язи», щоб подолати соціальний дискомфорт.

Розмова «ні про що» на початку робочого коллу часто служить айсбрейкером перед основним обговоренням. Також small talks допомагають перейти до глибших тем, для яких потрібен більший ступінь психологічної безпеки. Особливо, коли треба говорити англійською, що може створювати додатковий стрес.

Принципи small talk

Щоб навчитися смолтокати допоможуть наступні поради.

  • Знайди щось спільне. Якщо ти вже знайомий з колегою, спитай про щось, що цікавить вас обох. Це може бути як і погода, так і спільне хобі. Якщо ти зовсім не знаєш співрозмовника, спитай про те, що тобі точно відомо.

Наприклад:

It’s snowing here. How is the weather in your city?

Did you watch the last Real Madrid match? What do you think about it?

How long have you worked for this company?

  • Став відкриті запитання. Це ті, що починаються з what, where, who, when, how, whom, whose. На них не можна відповісти коротко «так» або «ні».

What project did you work for before?

What do you like the most about your job?

How was your weekend?

  • Йди не за сценарієм. Якщо в тебе запитують “How are you?”, можна відповісти “Fine” і повисне мовчанка. А можна сказати щось на кшталт:

Today, I’m feeling 7.5 out of 10 because of the rainy weather. What about you?

Так у вас буде більше тем для обговорень. Головне, не затягувати відповідь та не починати говорити про занадто особисті проблеми.

  • Дозволь співрозмовнику чогось тебе навчити. Якщо інша людина у чомусь краща за тебе, попроси її поділитися знаннями й уважно слухай відповідь. Коли інтерес нещирий, це зчитується. Це чудовий трюк, щоб змусити говорити іншу людину, якщо ти соромишся.

I really liked your presentation. Can you recommend a design tool that you used to make it?

  • Cпробуй техніку ARE – Anchor, Reveal, Encourage. Тобто, спочатку зачепи (https://www.businessinsider.com/get-better-at-small-talk-2017-6#use-the-are-format-8)  співрозмовника чимось спільним. Потім розкажи щось про себе. В кінці попроси його поділитися власним досвідом. Наприклад:

Do you watch Netflix? I started to watch a new show called Wednesday. Have you seen it yet?

  • Обговорюй комфортні теми. Зазвичай смолтокати прийнято про сім’ю та походження, роботу та освіту, хобі, подорожі спорт, а також мрії та плани. Але завжди треба орієнтуватися на власні відчуття. Якщо тобі чи співрозмовнику некомфортно, можна перейти до головної теми.

If you don’t mind, let’s jump into the tasks. I have some ideas we can discuss.

ЯкорьЯк говорити з іноземними колегами про війну в Україні

Зазвичай про політику не прийнято смолтокати, але часто іноземці переймаються війною в Україні й хочуть нас підтримати. Ось як може виглядати така розмова:

– I know that you’re from Ukraine. What is the situation right now there?

– I appreciate your interest. Right now I’m safe, but yesterday there was a missile strike in my city and recently we liberated Kherson. I strongly believe in our army and victory. By the way, have you ever been to Ukraine?

– Yes, I have. I think it’s an amazing country. I was so impressed by the Ukrainian people. They are kind and always ready to help.

– I’m so grateful for your words about Ukraine. I know that your country supports us during this difficult time, many thanks for that. If you don’t mind, let’s jump into the tasks. I have some ideas we can discuss.

В школі англійської мови Solid ми вчимо говорити з іноземними колегами та клієнтами, читати технічну документацію та навіть готуємо до job interview. Якщо ти працюєш в IT і хочеш підтягнути розмовну англійську, запрошуємо тебе на курси ІТ та  Business англійської, де ти навчишся вільно проводити мітинги, вести переговори та відстоювати свою думку на інгліші.

Обговорити з іншими читачами:
Погода