Як креативна агенції Bickerstaff.547 провела партизанську війну у Viber

Все для того, щоб донести правду до росіян

Коментарі 2074

Більше місяця тому ми святкували Великдень. Завдяки старанням наших сусідів, цього року святкування виявилося зовсім іншим. Але те, що залишається незмінним — традиція привітань близьких зі світлим святом  яскравими листівками у месенджері Viber.

Креативний директор Bickerstaff.547, Ілля Ануфрієнко розповідає про ідею проєкту:  “Ми всі звикли отримувати сріблясті гіфки з чудернацькими шрифтами та піксельними зображеннями від бабусь, дідусів, тіток та батьків — в цьому навіть є свій особливий шарм. У масштабі країн такі гіфки відправляються мільйонами, і ми вирішили розповісти правду про війну в Україні інтегрувавши правду у самі гіфки”.

У дусі найкращих партизанських практик, Bickerstaff.547 розробили серію Великодніх гіфок, які нічим не відрізнялися від інших, на перший погляд. Лише одна маленька деталь — після їхнього відправлення, вітання перетворювалось на зображення українських міст, зруйнованих будівель або фотографій солдат. Так, через гіфки росіяни бачили правду про війну в Україні.

“Усі ці янголята, багато візерунків і кольорових шрифтів - тут дуже багато добра і світла. Але мільйони українців не відчувають ані цього добра, ані світла зараз. Тому ми обрали цей контраст і комунікацію, щоб показати, що відбувається в Україні насправді. Бо цього року українці не думали про паски і крашанки, а про те, як жити далі”, — додає Ілля Ануфрієнко.

У результаті, 8 з 15 найпопулярніших гіфок у Viber були від Bickerstaff.457. Ще 20 — відображалися на перших восьми пошукових сторінках. Близько 3 мільйонів росіян, які шукали “Пасху” у месенджері, отримували та поширювали правду про війну в Україні.

3 червня стало відомо, що так звані угруповання "ДНР" і "ЛНР" тимчасово обмежили доступ до месенджера Viber на території окремих районів Донецької і Луганської областей. Місцева влада заявила, що це відповідь “на багатократне почастішання використання сервісу як частини військової інфраструктури”.

 Easter Gif Attack
За матеріалами пресрелізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода