Як нульове розмитнення вплинуло на ціни та вибір авто для ЗСУ

З квітня по липень в Україні скасували мито на ввезення авто, щоб забезпечити транспортом сім’ї, які втратили його через війну, а також подбати про мобільність армії. Ця можливість відобразилася на асортименті авто в Україні, особливо тих, які найкраще слугують нашим Збройним силам на фронті.

Коментарі 1420
Фото: depositphotos.com
Фото: depositphotos.com

Так, упродовж трьох місяців дії пільгового періоду кількість запитів про пошук позашляховика чи пікапа на OLX Авто зросла на 50% та 20% відповідно. Ми підрахували, як змінились кількість, попит і ціни на такі авто на ринку.

Вибір серед позашляховиків збільшився вшестеро

Упродовж трьох місяців дії нульового розмитнення вибір серед фургонів і пікапів збільшився у 5,7 та 5,8 раза відповідно, а от найсуттєвіше зросло число оголошень про продаж позашляховиків — більш ніж ушестеро. Найбільший вибір серед цих авто пропонували на Київщині, Львівщині та Дніпропетровщині. Водночас кількість мінівенів на олх збільшилася в 3,7 раза у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року. Найбільше їх пропонували на Дніпропетровщині, Київщині та в Запорізькій області.

Найбільше зріс попит на пікапи та фургони, а найактивніше відгукувалися на продаж позашляховиків

З квітня по червень включно українці найчастіше цікавилися покупкою позашляховика. За цей період аналітики OLX зафіксували понад 471 тисячу відгуків на оголошення про продаж таких автівок. А це, до слова, майже в 6,5 разів більше у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року. Другими за популярністю стали фургони — на них відгукувалися майже 223 тисячі разів, що вдесятеро більше, ніж торік. Попит на пікапи зріс у 10 разів. Якщо з квітня по червень 2021 року на такі оголошення було 5 485 відгуків, то цьогоріч українці реагували на них уже 57 тисяч разів. Інтерес до мінівенів збільшився в 6,5 разів та склав цьогоріч понад 6 400 відгуків.

Як змінилися середні ціни на обрані типи кузова?


Тип кузова Середня ціна в квітні-червні 2021 року, USD Середня ціна в квітні-червні 2022 року, USD Різниця
Позашляховик 12 852 13 120 ⬆2%
Пікап 6 571 6 383 ⬇2,9%
Фургон 4 809 4 037 ⬇16%
Мінівен 6 162 5 682 ⬇7,8%

Дані OLX Авто

Три місяці дії нульового розмитнення позитивно вплинули на середню вартість автівок. Так, якщо порівнювати три пільгових місяці з аналогічним періодом минулого року, то найбільше впали в ціні фургони — в середньому на 16%. Середня вартість мінівенів знизилась майже на 8%, пікапів — лише на 3%. Водночас середня ціна позашляховиків — навпаки — підвищилась на 2%. Певне зростання ціни на автомобілі з таким типом кузова пов’язане зі значним зростанням попиту.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода