Як обрати економічну пральну машину

Купівля побутової техніки непросте завдання, особливо коли ринок переповнений величезною кількістю техніки. При виборі дуже важливо розуміти, що ви хочете отримати, які завдання повинна виконувати техніка, на яку кількість людей вона розрахована.

Коментарі 1934

Це далеко не весь список характеристик, на які потрібно звернути увагу. Важлива також ціна, не кожен покупець хоче переплачувати за функціонал, яким він не буде користуватися. Щоб придбати пральну машину з економним споживанням води і світла, рекомендуємо скористатися порадами, представленими нижче.

Тип і розмір пральної машини

Говорячи про розміри варто відмітити, що на габарити пральних машин впливає тип завантаження: 

 • Вертикальне завантаження 

Такі пристрої досить компактні, глибина 60 см, а ширина не перевищує 45 см Такі варіанти пральних машин з вертикальною загрузкою чудово підходять для невеликих приміщень. З плюсів важливо відмітити, що під час прання можна докласти речі. Один з мінусів - поверхню пристрою не можна використовувати як додаткову поличку. Зазвичай в пралку такого типу поміщається не більше 6 кг, оскільки моделі досить компактні.

 • Фронтальне завантаження 

Такий агрегат безумовний лідер сучасного ринку, так як його можна вбудувати в меблі. Вам не складно буде підібрати вбудовану пральну машину для великої сім'ї. Місткість таких агрегатів може досягати 14 кг, а стандартний варіант зазвичай з об'ємом 6-9 кг За процесом прання можна спостерігати через скляний люк, на відміну від вертикального типу пристрою. Єдиний мінус таких моделей - досить габаритний пристрій не так просто розмістити.

Обираючи об’єм пральної машини потрібно обов'язково враховувати:

 • Кількість користувачів;

 • Як часто буде використовуватися прилад.

Для великої родини краще розглянути варіант з фронтальним завантаженням, а для 1-2 людей буде достатньо міні пральної машини з вертикальним типом завантаження. 

Тип електродвигуна

Важливим є вибір електродвигуна, яке є серцем пристрою. Ви можете придбати пральну машину Gorenje з таким типом електродвигуна:

 • Інверторний 

Це двигун з прямим приводом, вважається варіантом нового покоління. Такий двигун кріпиться до барабана і не потребує ремені. Переваги такого типу двигуна - компактність, високий показник ККД, простота конструкції, тривалий термін служби, невисокий рівень шуму.

 • Колекторний 

Найбільш поширений варіант сьогодні на ринку. Відмінною особливістю такого типу двигуна є наявність 2-х щіток, які забезпечують контакт ротора і мотора. Саме це створює при роботі такий характерний шелест. Такі пральні машини з сушкою мають ряд переваг - невеликий розмір, робота від змінного і постійного струму, доступна вартість, простота ремонту.

Клас енергоспоживання і витрата води

Такі параметри, як віджимання, споживання електроенергії та води визначає проста і стандартна європейська шкала. На кожному виробі позначається клас пристрою від А до G. рекомендуємо вибирати варіанти з показником А, А+, А++ і А+++. Це дозволить під час прання заощадити на споживанні води і електрики. Обравши пралку з сушкою класу А і вище ви незабаром окупите свої витрати.

Місткість і максимальне завантаження

Вибираючи пральну машину вертикальну або горизонтальну, важливо врахувати обсяг пристрою. Сьогодні для простоти вибору пристрої за розміром діляться на 3 типи:

 • Вузькі - глибина таких моделей може доходити до 35-40 см.  Відмінно підходять для невеликих приміщень і маленької сім'ї. Вузькі пральні машини Gorenje розраховані на обсяг до 6-7 кг;

 • Компактні - глибина, як правило, не перевищує 35 см, а висота пристрою стандартна. Відмінний варіант для сім'ї з 3-5 чоловік;

 • Повнорозмірні - ширина таких моделей доходить до 85 см, а висота до 90 см. Якщо у вас велике приміщення, можна сміливо вибирати такий варіант. 

Придбати пральну машину за оптимальною ціною хоче кожен, але не варто економити на об’ємі агрегату.

Якість прання і віджиму

Намагаючись вибрати економічний варіант пральної машини нержавійки, важливо не економити на якості віджиму і прання. Вибираючи моделі класу А ви отримаєте після прання вологість білизни до 45%. Якщо це буде агрегат класу В, рівень вологості може доходити до 55%. Економлячи на пристрої вам доведеться досить довго сушити речі.

Рівень шуму

Перед тим як вибрати пральну машину, рекомендуємо обовзково звернути увагу на рівень шуму. Цей параметр дуже важливий, якщо пристрій знаходиться близько до спальної кімнати, або вдома є маленька дитина. Саме тому виробники намагаються постійно знизити рівень шуму, зробивши роботу пристрою максимально безшумною. 

Нормальним показником вважається рівень шуму під час віджиму не більше 70 дБ. 

Управління

Всі сучасні пральні машини за типом управління діляться на 2 великі категорії:

 • Механічний 

Такий варіант пралки має обмежену кількість програм (3-5). Всі параметри прання задаються вручну, для цього можна використовувати невеликі перемикачі і клавіші для додаткових функцій. Для спрощення користування таким пристроєм, на основній панелі нанесені спеціальні малюнки. 

 • Електронний 

Це найбільш затребуваний тип управління пристроєм. За допомогою натискання однієї клавіші можна включити потрібний цикл прання, а за допомогою інших клавіш внести якісь корективи. Електронне управління максимально спрощує користування пристроєм. Деякі моделі взагалі мають віддалене управління, що дуже зручно, якщо потрібно включити прання, коли ви не вдома.

Виробник

Крім зазначених вище параметрів, при виборі пральної машини з сушкою дуже важливо звернути увагу на виробника. Їх досить багато, що значно спрощує вибір. Найбільший попит сьогодні на пристрої середнього цінового сегмента, саме такі моделі представлені у цілого ряда виробників. Щоб зробити вірний вибір, рекомендуємо скористатися такими порадами:

 • Імідж бренду на ринку. Якщо клієнти компанії задоволені продуктом, лояльність до виробника тільки зростає;

 • Відгуки покупців. Це один з кращих каталізаторів якості сьогодні. Рекомендуємо відразу ознайомитися з відгуками про конкретну модель;

 • Умови гарантії. Якщо покупка пралки з нержавіючої сталі для вас довгострокова перспектива, рекомендуємо заздалегідь ознайомитися з умовами гарантії;

 • Наявність сервісних центрів. Зазвичай великі бренди, які виготовляють якісний продукт, завжди передбачають наявність сервісного обслуговування.

Керуючись представленими вище порадами, ви зможете досить швидко підібрати найбільш відповідний для вас пристрій.

Обговорити з іншими читачами:
Погода