Як перетворити зразкову спільноту на довершену

Кейс Vega Milk від New Strategies Group

Коментарі 1176

Коли команда комунікаційного діджитал-агентства New Strategies Group відкрила сторінки рослинного молока Vega Milk у соцмережах і побачила зразкові спільноти з цікавим контентом, відмінно оформленими хайлайтсами, живою аудиторією і великою кількістю коментарів під постами, вона трохи розгубилися. Завдяки якісним фотографіям продукту і чіткій контент-політиці бренд вже був значно сильнішим за своїх конкурентів у соцмережах, і радикально змінювати стратегію не мало сенсу.

Завдання

Втім, почивати на лаврах команда Vega Milk не збиралася і поставила перед агентством логічні цілі: задати ще вищу планку за якістю контенту, продовжити нарощувати знання про бренд серед аудиторії та мотивувати українців купувати продукт.

Курс на довершеність і щасливе майбутнє

Тож команда New Strategies Group взяла час на роздуми й запропонувала таке:

Доопрацювати візуальний стиль через урізноманітнення локації, в яких знімається продукт, поліпшити освітлення та корекцію в кадрі, а також додати фото моделей. Приємна людина на віжуалі викликає більше симпатії до продукту і довіри до бренду в цілому.

Залишити кількість оновлень стрічок — 13 на місяць, але скоротити обсяг постів до 200-250 слів. В такому разі користувачам не стане нудно, і вони дочитають пост до кінця.

Скорегувати контент і додати продукт у кожну рубрику, адже кожен пост у спільноті просувається.

А ще змістити акцент з екології на ЗСЖ і турботу про майбутнє. Річ у тому, що в Європі бум на рослинне молоко був викликаний рухом екологів, які намагаються зменшити кліматичний вплив людини на природу, і Vega Milk слідував цьому тренду.

Проте в Україні споживання рослинного молока більше пов’язане з ЗСЖ і кавовою культурою, ніж з турботою про довкілля. Тому бренд-команда запропонувала Vega Milk змінити вектор і перетворити спільноти на місце для зустрічі людей, які дбають про своє здоров’я і навколишнє середовище сьогодні заради кращого завтра. І говорити з ними про провідні світові тренди, які допомагають зробити існування легким, здоровим та екологічним.

Тон оф войс та нові рубрики

Також New Strategies Group запропонувало бренду вдосконалити наявний тон оф войс і розбавити літературну мову спільноти молодіжним сленгом, щоб стати ближчими до аудиторії Vega Milk.

А ще в рубрикаторі спільнот з’явилися три нові рубрики.

«Просто додай Vega Milk», в якій за допомогою нескладних рецептів показувалося користувачам, як рослинне молоко може зробити щоденне харчування більш смачним і корисним.

«Кава-тайм». Рубрика, в якій розповідалося про світові рецепти кавових напоїв з додаванням молока і порадами як їх приготувати.

І рубрика «Лайфстайл у стилі майбутнього», в якій обговорювалися тренди та рішення, що вже існують або лише стають популярними в Україні та світі.

Візуальний стиль

New Strategies Group вирішило, що продукт даної категорії за всіма світовими трендами найкраще подавати в мінімалізмі з чистими фонами та додаванням елементів з fashion-напрямку. Таким чином команда прагнула підкреслити унікальний стиль Vega Milk.

Віжуали спільноти набули вигляду реалістичних fashion-колажів з використанням різних їстівних текстур і крафтових фото, що підкреслили УТП бренду і привернули увагу користувачів.

Завдяки колажам бренд отримав можливість передавати кілька комунікаційних повідомлень за раз і розповідати про продукт декількома візуальними образами.

Просування

У просуванні бренд-команда діяла згідно з такою тактикою:

Ставили на промо всі пости без винятку, щоб підтримувати постійну активність у спільноті та збільшувати органічне охоплення аудиторії.

Бюджет на охоплення і залучення розподіляли рівномірно. Ставка на охоплення дозволила збільшити кількість лайків, шерів та коментарів під постами, а ставка на охоплення — знизити ціну на контакт з контентом і посилити знання серед аудиторії.

Кожен пост просували на однакову суму, щоб вивести бенчмарки за охопленням та залученням для кожного посту та мати уявлення, які пости спрацювали добре, а які ні.

Результат

Запропоновані та реалізовані зміни у контенті та просуванні дозволили не тільки вивести бренд Vega Milk на якісно новий рівень у соцмережах, а й отримати чудові результати.

Охоплення у спільноті в Facebook виросло в 4 рази, в Instagram — у 6. Щомісяця спільноти отримують понад млн охоплень у FB і 700 тис. в IG. Середнє охоплення на один пост збільшилося у 10 разів!

Завдяки постійній підтримці команда проєкту виділила ядро ​​аудиторії, з якою продовжує працювати. Це дозволило й надалі підвищувати показники у порівнянні з плановими.

За пів року про Vega Milk дізналося 2,7 млн ​​українців, а якщо брати до уваги детальний таргетинг, то можемо сміливо припустити, що близько 95% аудиторії було цільовою.

Залучення у кожній з соцмереж зросло у 2,5 раза і склало від 60 до 80 тис. дій на місяць. Щодо ER, то у Facebook він склав 2%, а в Instagram — 16%.

Партнерство діджитал-агентства New Strategies Group з брендом триває, тож очікуйте на нові кейси з цікавими рішеннями та неперевершеними показниками. :)

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода