Як розпізнати обмороження та що при ньому робити

Обмороження можна отримати не тільки під час лютих морозів. Адже навіть незначна мінусова температура згубно впливає на кровоносні судини. Особливо чутливі до морозів вони в кінцівках та на обличчі, тож саме ці зони найчастіше страждають від обмороження. Коли кров приливає до внутрішніх органів судини звужуються, щоб зберігати тепло та підтримувати стабільну температуру тіла. Тож замерзають при цьому пальці, вуха та ніс.

Коментарі 352

Як виглядає обмороження

Важливу інформацію про здоров’я та розваги можна отримати, якщо зайти на офіційний сайт казино віп. Потрібно розуміти, як розпізнати обмороження, щоб завчасно запобігти тяжким його наслідкам. Розрізняють 4 стадії обмороження:

  • на першій стадії шкіра становиться блідою за рахунок звужених судин. Виникає відчуття оніміння, іноді може бути легке поколювання. Після розігрівання шкіра стає червоною, буває з багряним відтінком. Важливо надати допомогу та відігрітись саме на цій стадії;
  • 2 стадія вже характеризується тяжким ураженням шкіри. На ній можуть з’являтись бульбашки, як при опіках, із прозорим вмістом. Зігрівати обморожені кінцівки потрібно поступово, бо людина буде відчувати біль та свербіж в уражених місцях;
  • на третій стадії настає омертвіння шарів шкіри. Бульбашки, які виникли раніше, наповнюються кров’ю. Людині необхідна невідкладна медична допомога;
  • на четвертій стадії починається некроз, причому не тільки шкіри, але й м’язів.

Якщо ви запідозрили навіть першу стадію обмороження у себе або у іншої людини, терміново потрібно:

  • зайти в тепле приміщення;
  • перевдягтися в теплий та сухий одяг, або хоча б зняти холодний;
  • викликати медичну допомогу;
  • якщо є виражене ураження шкіри, на ділянки потрібно накласти сухі марлеві пов’язки, але не перетягувати їх;
  • людині з омороженням потрібно дати тепле питво, але обов’язково безалкогольне та накрити його пледом.

Якщо постраждалий при тямі, потрібно розпитати, скільки часу він провів на морозі, а потім передати цю інформацію медикам. Людина може знепритомніти від перепаду температури, тож викликати швидку потрібно одразу, ще до того, як зігрівати. Якщо ж втрата свідомості сталася, необхідно розпочати серцево-легеневу реанімацію.

Що не можна робити при обмороженні

Дуже погана ідея вживати алкогольні напої, щоб зігрітись. Алкоголь не зігріває, а сприяє ще більшому ураженню судин. Тож замерзла людина майже 100% втратить свідомість після такого розігріву. Також не можна розтирати уражені частини тіла. Тертя може викликати ще більші травми, ніж їх завдав мороз.

Не варто дуже швидко змінювати температуру, наприклад прикладаючи грілки до замерзлих кінцівок або обливаючи їх гарячою водою. Це може спричинити опіки. Дуже обережно потрібно поводитись і з пухирцями, якщо вони вже утворилися на місці обмороження. Їх ні в якому разі не можна проколювати, бо це спричинить не тільки більші рани, а й їх подальше запалення. Краще використовуйте вищенаведені поради та якнайшвидше звернутись до медиків.

Обговорити з іншими читачами:
Погода