Як розвиваються мережі кінотеатрів в Україні

Які мережі кінотеатрів входять до найбільших в Україні, кому довелося закритися за час пандемії та хто з нових кінотеатральних гравців вийшов на українській ринок за останні два роки.

Коментарі 2623
За 2020-21 роки зміни відбулися практично в усіх українських кінотеатральних мережах: хтось закривав і продавав свої зали, а хтось, навпаки, будував нові та купував у конкурентів. Портал MBR зробив огляд ринку кінотеатрів України. RAU публікує ключове з нього.

За підрахунками видання, якщо у 2019 році в країні налічувалися 191 кінотеатр і 580 залів, то станом на січень 2022 року – 198 та 663 відповідно. З них на частку мережевих кінотеатрів припадає 513 залів у 120 кінотеатрах, а кількість немережевих об’єктів становить 78 кінотеатрів, що мають 150 залів.

Нові гравці

За два роки в Україні розпочали роботу шість нових мереж кінотеатрів. Так, на місці 10-зального Multiplex у київському ТРЦ SkyMall, 16 вересня 2021 року свій перший кінотеатр в Україні відкрила казахстанська мережа Kinopark-Kinoplexx Theatres. На місця закритих кінотеатрів в в київському ТРЦ Aladdin і тернопільському ТРЦ Подоляни у грудні 2020-го зайшла нова кіномережа Miromax. У січні 2020 року було відкрито два тризальні кінотеатри Blockbuster cinema у Бердянську й Запоріжжі – обидва в ТЦ Амстор. Ще один новачок на ринку – Kinolife Cinema – це мінімережа автокінотеатрів, що нині складається з трьох майданчиків: у Києві, Львові й Маріуполі.

Наприкінці 2019 року в Україні почала працювати російська мережа Кіномакс, яка відкрила одразу два кінотеатри у Запоріжжі: тризальний Космос-кіно та двозальний Кіномакс. Таким чином, разом із двозальником у Лубнах мережа налічує вже три майданчики. Мережа Баттерфляй у 2021 році внаслідок «розділу майна власників» утратила два кінотеатри: шостизальний Ультрамарин і дев’ятизальний Космополіт у ТРЦ Cosmo Multimall. Нині ці два заклади входять до нової кіномережі під назвою Kinoman. Водночас дев’ятизальник у Cosmo Multimall уже переобладнали на одинадцятизальник.

Вінницький семизальний кінотеатр Smart Cinema, який до того працював лише у TЦ SkyPark, також став мережевим. У грудні 2020-го Smart Cinema відкрила новий майданчик у Чернівцях – семизальний кінотеатр у ТРЦ Depo’t.

Не час для злетів

З мережевих кінотеатрів лише частина дозволила собі помітне розширення, інші – тільки скорочувались. Найбільша в Україні мережа кінотеатрів Multiplex у 2020-го відкрила два кінотеатри в Києві: п’ятизальник у ЦУМ й восьмизальник у ТРЦ Retroville. У 2021-му були запущені 8-зальний кінотеатр Nikolsky в Харкові та 15-зальний – у столичному ТРЦ Respublika Park, що зробило його найбільшим кінотеатром країни. Крім того, у вересні 2019-го у власність мережі перейшов 9-зальна локація в одеському ТРЦ Riviera. Водночас за підзвітний період закрився вже згаданий 10-зальний кінотеатр Multiplex у київському ТРЦ SkyMall.

Друга за величиною кіномережа України – Планета Кіно – за останні два роки відкрила 10-зальний кінотеатр у київському ТРЦ RiverMall, зокрема один зал IMAX, а також 7-зальний кінотеатр у ТРЦ Apollo (Дніпро). Мережа Лінія Кіно закрила столичні кінотеатри в ТРЦ Aladdin та ТЦ Метрополіс, але набула новий кінотеатр у Вишневому – шестизальник у ТРЦ Cherry Mall.

Мережа Cinema Ciті у вересні 2021-го відкрила об’єкт на сім залів у вінницькому ТРЦ Мегамолл, проте до цього закрила чотиризальний кінотеатр у тернопільському ТРЦ Подоляни. Мережа Одеса-кіно закрила по одному кінотеатру в Києві (в ТРК Квадрат, 4 зали) та в Одесі (ТРЦ Riviera, 9 залів – той, що перейшов Multiplex). А харківська мережа KinoLand закрила свій восьмизальник «8½», на місці якого тепер будують елітний клубний будинок.

Колись велика мережа Кінопалац практично цілком розгубила свої активи. За останні роки було закрито відразу три кінотеатри у Львові. Кінопалац у Полтаві (РК Колос, 2 зали) перейшов до мережі Wizoria, а кінотеатри у Павлограді, Новій Каховці, Вінниці та Бердянську відійшли FilMax. Мережа заявила про себе 2018 року і станом на початок 2022 року налічує вже 12 кінотеатрів, зокрема чотиризальник у Бучі (ТРЦ Avenir Plaza), відкритий у грудні 2021-го.

Мережа Кіно Тема у березні 2021-го згорнула 3-зальний кінотеатр Правда-Кіно у Дніпрі, відкритий у травні 2018 року. А п’ятизальник цієї мережі в МОСТ-сіті так і не вийшов із «реконструкції» – натомість з’явився незалежний шостизальний кінотеатр Мост-Кіно. Невелика західноукраїнська кіномережа Злата приросла за останні два роки однозальним у Тернополі та двозальним – у Самборі.

Найбільші мережі кінотеатрів України за кількістю залів

Мережа Кінотеатрів Залів
Multiplex 30 181
Планета Кіно 9 65
FilMax 12 32
Київкінофільм 10 27
Cinema Ciтi 3 23
Оскар 3 22
Баттерфляй 5 20
Кіноленд 4 19
KinoMan 2 17
Прем’єра 10 14
SmartCinema 2 14
Wizoria 4 13
Лінія Кіно 3 11
Kinopark-Kinoplexx 1 11
Miromax 2 9
Кіномакс 3 8
Злата 5 8
Blockbuster cinema 2 6
Кінопалац 3 5
Одеса-кіно 2 3
Kinolife Cinema 3 3
Prime Cinema 2 2
Дані: Media Resources Management на кінець грудня 2021 року

Вже найближчим часом SmartCinema відкриє новий тризальний кінотеатр у кропивницькому ТЦ Depo’t, столичний комунальний кінотеатр Київська Русь має до кінця 2022 року оновитися з двозального на тризальний, а в Рівному також до кінця 2022 планують відкрити шестизальний кінотеатр в ТРЦ Чайка (оператор наразі невідомий).

Фото: https://depositphotos.com.

За матеріалами https://rau.ua/
Обговорити з іншими читачами:
Погода