Як швидко розносити нове взуття: 3 робочих лайфхаки

Нове взуття часто натирає п'яту або стискає пальці. І навіть максимально зручні кросівки іноді бувають затісними. Як збільшити розмір кросівок у домашніх умовах? Розповімо!

Коментарі 697

Особливості різного взуття

Кожен матеріал, який використовується у взуттєвому виробництві, має свої характеристики, у тому числі показники розтягування:

  • Натуральне шкіряне взуття розтягується краще ніж будь-який інший матеріал верху. Шкіряні кросівки чоловічі та жіночі легко можна збільшити на пів розміру в домашніх умовах або в спеціальній майстерні.
  • Штучна шкіра практично не тягнеться, тому будь-які маніпуляції щодо збільшення розміру потрібно виконувати акуратно. Інакше матеріал просто порветься. Найкраще здати пару в магазин або подарувати її тому, кому вона підходить за розміром.
  • Замша потребує делікатного поводження. Максимально розтягнути замшу можна на 1-2 мм. Матеріал сам по собі м'який, тому рекомендується локальна дія на ділянки, які тиснуть і натирають.
  • Лаковане взуття можна розтягнути впливом тепла, але треба обережно діяти, щоб не зіпсувати тонкий матеріал. Допоможе потік гарячого повітря із фена. Направте його на проблемну ділянку на 2-3 хвилини з відстані 30 см. Лакована поверхня стане м'якшою. Не треба наближати фен ближче, тому що лак може здутися бульбашками або розтріскатися.

Прості способи розтягнути взуття в домашніх умовах

  • Пара та газети. Найдоступніший і найефективніший метод розтягування кросівок зі шкіри — потримати їх над парою. Щойно матеріал верху зволожиться, потрібно щільно набити взуття м'ятими газетами. Залишається просушити взуття за кімнатної температури, поки папір не висохне. Не можна сушити його феном або на батареї, оскільки воно деформується, втратить товарний вигляд.
  • Аерозоль чи рідина для розтяжки взуття. Обробіть внутрішню та зовнішню поверхню кросівок спеціальним засобом, надягніть товсті шкарпетки, а потім черевики. Ходіть у них, поки вироби не висохнуть. Замінити магазинний засіб можна горілкою.
  • Лід. Потрібно заповнити водою поліетиленовий пакет та помістити його всередину взуття. Переконайтеся, що вся поверхня зайнята від п'яти до носка. Помістіть взуття з «начинкою» в морозилку на ніч. Вранці дістаньте вироби, дайте трохи відтанути пакету, витягніть його. Такий спосіб допомагає розтягнути черевики на піврозміру.

Будь-який із цих способів дозволяє трохи розтягнути взуття. Але правильніше з початку купувати кросівки за потрібним розміром, щоб позбавити себе від непотрібних проблем.

Обговорити з іншими читачами:
Погода