Як створити вірусну кампанію – досвід проєкту «Нам цим дихати»

Інформаційна кампанія «Нам цим дихати», що заохочує «паліїв» до зміни усталених звичок на користь компостування з каналів національного та регіонального телебачення, радіо, діджитал, DOOH площин по всій Україні, розпочалася у березні за підтримки близько 10 партнерів.

Коментарі 1551

Вже за тиждень зі старту кампанії проєкт отримав 15 публікацій у медіа, понад 50 дописів та 1680 репостів у Facebook. За місяць долучилися масштабувати проєкт ще понад 30 партнерів, вийшло 60 матеріалів про кампанію у медіа та на сайтах територіальних громад, понад 140 постів та 3500 репостів у соцмережах. #Намцимдихати продовжують підхоплювати медіа, користувачі та нові партнери від технологічних компаній до типографій.

Що саме тригерить організації з різних галузей підтримувати проєкт, розповіла партнерка проєкту — СЕО Posterscope Ukraine Світлана Степанюк:

«Компанія Posterscope Ukraine і я особисто не раз виступали ініціаторами або приєднувалися і допомагали підтримувати різні соціальні проєкти. Визначальний критерій вибору для нас — це власна емоційна залученість в тему проєкту, енергія, що виникає у відповідь на ініціативу.
Так сталося і з проєктом «Нам цим дихати». Те, що ініціювали Юлія Карпушина та Анна Жуковська, моментально відгукнулося в пам'яті торішніми димовими завісами та відчуттям утрудненого дихання. Тема мегаактуальна, бо кожен з нас на собі відчув наслідки спалювання трави».

Завдяки Posterscope Ukraine в рамках проєкту «Нам цим дихати» об'єдналася ціла галузь — ринок операторів Digital Out-Of-Home. 10 операторів (007, BestBuy, Bigmedia, Octagon, OVERSIZE, PEREHID OUTDOOR, XVision, Планета9, ПРАЙМ, РТМ) зробили можливим розміщення на 130 цифрових екранах в 15 містах України (Вінниця, Івано-Франківськ, Київ, Кривий Ріг, Луцьк, Львів, Мелітополь, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Тернопіль, Харків, Хмельницький, Чернігів).

 video

На прикладі «Нам цим дихати» можна побачити, що кампанія стає вірусною, коли поєднує ці три елементи:

Тригер. Проблема проєкту торкається живого болю – неможливості дихати вільно через сезонне задимлення від спалювання листя та трави. Тема об’єднує населення всієї країни незалежно від регіону, статі чи матеріального достатку та породжує невичерпну енергію для створення команди однодумців.

Емоційність. На проблемі наголошують креативні матеріали кампанії, де на задимлених дитячих майданчиках закликають зупинитися палити наймолодші – онуки "паліїв".

Практична цінність. Люди долучаються та поширюють контент, адже кампанія дає дієву альтернативу, яка може вирішити проблему – компостування. Цьому вчать прості та зрозумілі інструкції.

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода