Як українки прийняли виклик та перемогли на The Greatness Challenge 2022

Молоді українські креатори з IAMIDEA стали переможцями європейського конкурсу The Greatness Challenge 2022 від ADCE та поділились набутим досвідом й враженнями.

Коментарі 1854

Європейський клуб Art Directors Сlub of Europe (ADCE) вже дев’ятий раз проводить ініціативу The Greatness Challenge. За програмою спочатку відбувається національний відбір і молоді креатори створюють різні креативні краудфандингові кампанії відповідно до брифу, а потім переможці беруть участь в європейському конкурсі і змагаються за звання найкращих на рівні Європи. І найголовніше, що переможці національних відборів мають унікальну можливість взяти участь в професійному журі ADCE Awards.

Цьогорічними переможцями українського клубу ADC*UA стала молода креативна пара з IAMIDEA – Лєра Гаврилюк, копірайтер та Віка Кривинець, арт директор. Вони поїхали в Барселону на суддівство ADCE Awards 2022 та здобули першість в The Greatness Challenge 2022 на європейському рівні.

Слава Денис, президент Клубу ADC*UA та креативний директор Cheil Ukraine, прокоментувала: «Хочу привітати нашу українську команду джуніорів дівчат з IAMIDEA, які виграли конкурс The Greatness Challenge. Вони придумали сильну ідею і приклади максимом зусиль, щоб оформити її в крутий кейс. Це була справжня посвята справі – з роботою над коментарями і “добиванням” деталей. Показали серйозний рівень, і це мене дуже радує.»

Лєра та Віка поділились досвідом участі в європейському конкурсі та враженнями від Барселони.

  • Враження від участі в The Greatness Challenge 2022

Лєра: Цьогоріч, представляти Україну — дуже відповідальна місія. На щастя, всі дуже підтримували нас. Як людина, яка працює на інформаційному фронті, мені було приємно дізнатися, що до людей в Європі доходять наші слова, вони чують і бачать нас. А це зараз важливіше за будь-які нагороди.

Віка: Спочатку нам просто хотілося не вилетіти з дедлайнів на роботі. Але наш креативний директор Ігор Фінашкін наполіг, аби ми спробували сили на The Greatness Challenge і що у нас все вийде. Ну все і вийшло. І дійшло аж до Барселони:). Окрім просто участі у фестивалі, The Greatness Challenge дарує неймовірний досвід — змогу стати членом журі.

  • Про переможний проєкт Homeland

Лєра: Задача була розробити краудфандингову платформу, але сьогодні, коли вся країна збирає на Байрактари, було б дивно збирати на поїздку двох дівчат в Іспанію. Тому ми хотіли, аби наш проєкт був значущим і важливим. Зробити щось “для фану” було неправильним.

Віка: Ну насправді, ми щупали різні ідеї, але все одно поверталися до теми про Україну. Нас фізично повертало. Складно говорити про щось інше.

Хотілося зробити щось дуже просте, але сильне та зрозуміле. Так народився проєкт “Ноmeland” – шматочок рідної землі для українців, які вимушено виїхали за кордон. Земля для нас має сакральне значення, особливо зараз, коли цю землю намагаються відібрати.

Лєра: І його цінність була перевірена одразу, бо багато людей об’єдналися, аби нам допомогти. Мій тато, Владислав Гаврилюк, возив мене збирати землю, родичка Віки – Вєра Кусайко виявилася талановитою дикторкою, а Влад Кусайко – оператором, колежанка Настя Корженко монтувала зі швидкістю світла. І вся IAMIDEA тримала за нас кулачки. Всім цим людям справді подобалася ідея, вони відчували себе частиною чогось важливого і це дуже цінно.

 video
  • Про перебування у Барселоні

Лєра: Це мій третій раз у цьому чудовому місті, тож я була рада навідатися в улюблені місця і побачити нові. Із веселого, якось вночі нам дуже знадобилося декоративне авокадо, яке зростало на дереві біля дороги. За нашими спробами його збити споглядало багато людей, деякі навіть намагалися зробити те саме. Думаємо, це було наше генетичне прагнення збирати насіння на розсаду.

Віка: Ми багато їли, багато ходили, бо багато їли, знайомились з людьми, збивали авокадо з дерева (не питайте), збирали пісок в чоботи, а камінці в баночку, вчили іспанців українській мові, пили сангрію замість води, прокидалися о 7й ранку від дрелі у сусідів, блукали аеропортом, дивилися на щасливих красивих людей. Одним словом — кайфували.

  • Відчуття від перемоги

Лєра: Для нас цей конкурс був ще одним майданчиком, на якому ми можемо розповісти про Україну. Нас не хвилювало, як це вплине на оцінки. Ми навіть були готові, що нашу роботу оцінять нижче, бо вона не зовсім в стилі минулорічних ідей. Тому, коли нас оголосили переможцями, до мене навіть не відразу дійшло. Але відчуття були дуже неймовірні. Тоді роботу показали вже всім присутнім і я сиділа і дивилася на реакції людей.

Віка: Так, це було як наше перше маленьке кіно. Наші нові подружки, що сиділи поряд, буквально випхали нас на сцену, бо ні я, ні Лєра не второпали одразу. Якщо говорити про відчуття, то це вдячність за те, що нас чують, підтримують і допомагають.

  • Про інсайти на The Greatness Challenge

Лєра: До цього коли я приймала участь у студентських фестивалях, мене завжди цікавило яким чином судді приймають рішення. Наскільки вони зацікавлені в самому суддівстві, чи багато суперечок, як їх вирішують, на що дивляться в першу чергу. Будучи в junior журі на ADCE Awards, я отримала всі відповіді. Найважливіше, що ти вчишся дивитися на роботу під різними кутами, бо чуєш дуже різні думки про один і той самий кейс. Іноді були такі коментарі, про які я навіть подумати не могла.

Також було дуже приємно, що судді прислуховувалися і до наших слів. Це дуже надихало.

Віка: Ми судили категорію Print and Outdoor. В нас була дуже різнобарвна команда, але хоч це люди з різних країн, з різними думками, вони діяли дуже професійно. Ніби це не має дивувати, але все ж таки палкі обговорення нерідко викликають конфлікти. В нашій команді такого не було. Всі дуже спокійно висловлювали свою думку, проблемні питання виносили на голосування і знаходили компроміси. Також з нами була Слава, яка дуже грамотно координувала весь процес, такому скілу варто повчитися.

  • Унікальність The Greatness Challenge для молодих креаторів

Лєра: Креативникам-початківцям треба пройти довгий шлях аби дорости до журівства, а отримати такий досвід на початку кар‘єри — безцінно.

Віка: Проєкт класний тим, що ти дуже швидко занурюєшся у такі процеси як креатив, журівство, нетворкінг. І головне, що це виходить дуже гармонійно та невимушено. Класнючі люди, прекрасний фестиваль.

sostav.ua
Обговорити з іншими читачами:
Погода