Як зібрати якісний пул інфлюенсерів на старті проєкту: чек-лист New Strategies Group

Робота з інфлюенсерами – маст хев сучасних комунікаційних стратегій. Але як зробити цей інструмент максимально ефективним та не злити бюджет? В комунікаційному діджитал-агентстві New Strategies Group є свій чек-лист, що забезпечує успішну реалізацію проєкту ще на етапі підбору блогерів.

Коментарі 2747

В нас є навіть ціла історія, що складається з понад 350 проєктів, проведених за останні чотири роки, – каже Алла Март, SMM-Head New Strategies Group. І починається вона з нашого чек-листа.

Спочатку він складався з 3 пунктів – охоплення, ER і тематики постів. Ми дивилися тільки на них і цього було достатньо. Потім почали враховувати аналіз аудиторії, конкурентів і спеціалізацію інфлюенсерів. З часом чек-лист розширився до 7 пунктів, які ми обов’язково враховуємо при формуванні бази під проєкт. Ось вони.

Аналіз роботи конкурентів. Перед тим як запросити блогера до проєкту поцікавтесь, які активації проводили конкуренти і хто з інфлюенсерів брав в них участь. Це допоможе диференціювати бренд і не повторюватися з блогерським пулом.

Напрям роботи. Впевнитесь, що інфлюенсер розділяє цінності бренду. Реклама алкогольних напоїв на сторінках чи в сторіс блогера, що пропагує здоровий спосіб життя буде виглядати безглуздо і може викликати негатив фоловерів.

Охоплення. Ми поділяємо інфлюенсерів на групи, і працюємо з тими, хто відповідає цілям та стратегії проєкту. За класифікацією IAB таких груп 5:

  • Нано-інфлюенсери, аудиторія яких не перевищує тисячі підписників;
  • Мікро-інфлюесери з аудиторією від тисячі до 50 тис. підписників;
  • Медіум-інфлюенсери, на яких підписані від 50 тис. до 250 тис. осіб;
  • Макро-інфлюенсери з аудиторією від 250 тис. до млн підписників;
  • Мега-інфлюенсери, аудиторія яких перевищує млн підписників.

Engagement rate (ER). Заради збільшення кількості аудиторії інфлюенсери часто проводять giveaway – розіграш призів в обмін на дії підписників. Проте велика кількість аудиторії не завжди передбачає якість, що своєю чергою відбивається на активності аудиторії в блозі. Ми не рекомендуємо працювати з інфлюенсерами ER яких нижче за 1%.

Соцдем аудиторiї. Перш за все ми перевіряємо з яких країн аудиторія інфлюенсера. Сервіс trendhero.io нам дуже в цьому допомагає. За досвідом, багато хто з блогерів-мільйонників наростив свою аудиторію завдяки читачам з Росії. Якщо цей відсоток значний, він вплине на ефективність роботи з інфлюенсером.

Ми також дивимося на вік і гендер. Нам важливо, щоб ядро аудиторії блогера збігалося з ЦА бренду. Наприклад, у дівчат модельної зовнішності досить часто ядро аудиторії становлять чоловіки зі східних країн, що робить їхні блоги не цікавими для просування виключно на жіночу аудиторію.

Якість аудиторії. Як я зазначала вище, кількість аудиторії не завжди означає якість. В інтернеті багато сервісів, які накручують аудиторію або коментарі. Проте простий аналіз коментарів під постами дає нам об’єктивне уявлення про якість аудиторії блогера. Справжні підписники ведуть з інфлюенсером діалог, накручені ж коментарі виглядають однотипно і часто не збігаються з темою поста.

Спеціалізація на форматах контенту. Аналіз контенту інфлюенсера також дозволяє нам зрозуміти який саме формат публікації в нього виходить найкраще. Одні роблять класні сторіс, але пишуть не дуже, інші – знімають круті відео і такі собі фото. Все це те ж враховується й береться до уваги.

Є ще 8 пункт, але ми обговорюємо його безпосередньо з замовником проєкту. )

Втім, 7 пунктів достатньо, щоб зібрати якісний пул інфлюенсерів для рекламної кампанії, що добре позначиться на просуванні бренду у соцмережах в цілому. 

За матеріалами прес-релізу.
Обговорити з іншими читачами:
Погода