Як змінився ринок праці навесні

Попит на вантажників збільшився на 26%. Серед топ-10 найпоширеніших резюме — водії, охоронці та бухгалтери. Кількість вакансій за березень зросла у 8 з 24 сфер, а зарплати збільшилися майже в кожній другій. Найактивніші в пошуку роботи — студенти. Нові тенденції на ринку праці та які професії тепер популярні — в аналітиці OLX Работа за березень 2020.

Комментарии 1391

Найпопулярніші вакансії і резюме

Якщо в минулому році найпопулярнішими працівниками серед роботодавців були продавці, то тепер країні більше потрібні водії, свідчать дані OLX Работа за весну 2020. При цьому, їх зарплати зросли на 3% у порівнянні з лютим — 18 500 грн в середньому. Пропозицій з працевлаштування побільшало на 3% — в першому місяці весни водії могли вибрати вакансію для душі з-поміж 4 850 варіантів. І, судячи з усього, самі вони також активно шукають роботу, адже серед резюме, які розміщують пошукачі, найчастіше згадується саме ця професія.

Проте, продавці все ще серед найпотрібніших працівників, і пропонують їм 11 500 грн на місяць. На третьому місці в рейтингу офіс-менеджери — вакансій для них стало на 17% більше — вибрати роботу ці фахівці могли майже серед тисячі пропозицій. Оклади офіс-менеджерів зросли на 7% — в березні їхня середня зарплата склала 15 000 грн.

Значно зріс попит на вантажників — вакансій стало більше на 26%, а середня зарплата зросла на 4% — тепер вона дорівнює 12 000 грн. Топ-5 закривають кухарі — їм пропонують приблизно 12 500 грн на місяць, як і в лютому. При цьому, кухарі на п'ятому місці і серед найпоширеніших резюме — іншими словами, вони також зацікавлені в працевлаштуванні.

Популярними серед пошукачів можна назвати і професії охоронця, зварювальника та будівельника — в березні резюме з такими заголовками зустрічалися на OLX Работа найчастіше.

Топ-10 резюме:

  1. водій
  2. охоронець
  3. зварювальник
  4. будівельник
  5. кухар
  6. швачка
  7. бухгалтер
  8. продавець
  9. плиточник
  10. адміністратор

Варто також відзначити нову тенденцію, пов'язану з активним ростом кількості вакансій на віддалену роботу — зараз же на платформі їх понад 1 000. Серед пропозицій від роботодавців позиції операторів віддалених колл-центрів, адміністраторів сторінок в соц. мережах, приймальників замовлень по телефону і менеджерів з продажів.

Динаміка за сферами зайнятості

Проаналізувавши ситуацію на ринку праці за сферами зайнятості, можна побачити наступну позитивну динаміку: кількість вакансій навесні зросла у 8 з 24 категорій, а зарплати збільшилися майже в кожній другій.

У сільському господарстві пропозицій про працевлаштування стало на 24% більше, а кількість пошукачів, які відгукнулися на них, збільшилася на 7%. У сфері маркетингу та реклами також додалося як вакансій (+7%), так і зацікавлених в роботі (+21%). Помітно зросла активність у сфері телекомунікацій і зв'язку: зарплата збільшилася на 8%, досягши значення в 13 500 грн, а число пропозицій і зацікавлених пошукачів зросло на 5% і 6% відповідно.

Найактивнішою виявилась молодь на початку своєї кар'єри — на одну вакансію відгукувалося в середньому 33 людини. До речі, їм також підвищили зарплати і пропонують приблизно 13 600 грн на місяць. Справжній же бум стався у сфері секретаріату: кількість тих, хто цікавився вакансіями, збільшилась майже в 4 рази, і, якщо в лютому на одну вакансію відгукувалося 3 людини, то в березні - вже 11.

За матеріалами прес-релізу
Обсудить с другими читателями:
Погода