Японські дослідники з’ясували, які білки допомагають жити довше. Спойлер — вам краще полюбити шпинат

Японські дослідники вважають, що рослинні білки продовжують життя. Більшою мірою, ніж білки тваринного походження

Коментарі 1946
У японських чоловіків і жінок, які споживали більше рослинних білків, ризик смерті від інсульту і серцево-судинних захворювань був нижче.

Ризик інсульту у людей, які їли більше овочів, скоротився на 28%, йдеться в статті The New York Times.

Автори нової роботи спостерігали за 70 696 японськими чоловіками і жінками, середнім віком 55 років протягом приблизно 18 років. Всі вони заповнили докладні анкети про здоров’я і раціоні харчування, і у жодного з них на початку не було раку або серцево-судинних захворювань. За цей період померла 12 381 особа.
Після поправки на вік, стать, куріння, споживання жиру, індекс маси тіла, фізичну активність і інші характеристики здоров’я і поведінки, вчені виявили, що в порівнянні з однієї п’ятої групи, яка їла найменшу кількість овочів, у 20% лідерів по споживанню рослинного білка рівень смерті від серцево-судинних захворювань був на 27% нижче, а частота інсультів — на 28% нижче.

Заміна рослинного білка на червоне або перероблене м’ясо асоціювалася з рівнем смертності, хоча дослідники не виявили кореляції між кількістю споживаного тваринного білка і смертністю, якщо розглядати його окремо. Ймовірно, це пов’язано з тим, що велика частина тваринного білка в японській дієті надходить з риби, а не з червоного м’яса.

Проте, у тих, хто їв найбільше рослинного білка, який міститься в таких продуктах, як шпинат, брокколі. сочевиця, соєві боби і нут, рівень смертності від усіх причин був на 13 відсотків нижче, ніж у тих, хто їв менше подібних протеїнів.

«Наше дослідження показує, що рослинний білок може надавати сприятливий вплив на здоров’я, і що заміна червоного і обробленого м’ясного білка рослинним або рибним білком може збільшити тривалість життя», — пишуть автори в японському виданні JAMA Internal Medicine.

У 2017 році НВ повідомляв, що фінські вчені пов’язали вживання м’яса з розвитком діабету. Дослідники виявили, що рослинний білок пов’язаний зі зменшенням ризику розвитку діабету другого типу.

Використовуючи обчислювальну модель, дослідники підрахували, що заміна близько 5 грамів тваринного білка на рослинний щодня дозволить знизити ризик розвитку діабету на 18 відсотків. Споживання рослинного білка також пов’язали з більш низьким рівнем глюкози в крові.

За матеріалами health.nv.ua
Обговорити з іншими читачами:
Погода