Японські журналісти готують матеріал про українських медійників

Знімальна група японської телекомпанії ТВS (Tokyo Broadcasting System) з 1 по 8 серпня перебувала в Україні для підготовки передачі і знайомства з українськими медійниками. 3 серпня японські журналісти зустрілися з головою Національної ради Ольгою Герасим’юк, щоб дізнатися про специфіку роботи українського медіарегулятора в умовах воєнного стану.

Коментарі 979
З Ольгою Герасим’юк японський журналіст і телеведучий Сігенорі Канехіра говорив про те, якими особливими повноваженнями наділена Національна рада у такий складний для країни час. Як в умовах війни відбувається поширення інформації в медіа та суспільстві, які при цьому виникають ризики, яка інформація має обмеження у розповсюдженні – наприклад, щодо розташування військових об’єктів, місць потраплянь ракет тощо.

Гості цікавилися законодавчими новелами українського медіазаконодавства. Ольга Герасим’юк розповіла про підготований законопроєкт про медіа, його новації, у тому числі напрацьовані внаслідок російської агресії. Обговорили під час розмови і регулювання онлайн-ЗМІ та соціальних мереж.

У рамках візиту в Україну японські журналісти також вивчали досвід роботи своїх українських колег у час війни. ТВS готує спеціальну аналітичну програму про інформаційні виклики воєнного часу. У ній вони планують розбирати помилки, яких припускаються медіа, висвітлюючи війни і конфлікти. Оскільки в Японії під час Другої світової війни не було свободи слова, вони вважають, це призвело до великої кількості жертв.

Японські журналісти побували на Суспільному і спостерігали за роботою над ефірами загальнонаціонального марафону «Єдині новини».

Вони познайомилися із чернігівськими медійниками – кореспондентом Суспільного Олександром Котенком і оператором телеканалу «Новий Чернігів» Андрієм Кузьменком. Вони розповіли про свою роботу під час блокади Чернігова російськими військами.

Свій матеріал телеканал ТВS планує підготувати до ефіру до Дня пам’яті жертв війни в Японії, який відзначають 15 серпня.

За матеріалами https://www.nrada.gov.ua
Обговорити з іншими читачами:
Погода