Японський гігант техніки Toshiba отримав пропозицію про викуп за $15 млрд

Японський виробник промислової й побутової техніки Toshiba отримав пропозицію про викуп на суму $15 млрд від консорціуму, який очолює японська приватна інвестиційна компанія Japan Industrial Partners (JIP), пише Financial Times. Угода може стати найбільшою в країні.

Коментарі 1123
Викуп ще має бути схвалений радою директорів Toshiba та акціонерами. Підтримка з боку акціонерів матиме вирішальне значення для реалізації пропозиції JIP. «Зараз не найкращий час для продажу, – сказало джерело. – Проте Toshiba провела аукціон, про який просили акціонери».

У своїй заяві у четвер Toshiba повідомила, що отримала остаточну пропозицію щодо придбання від JIP, яка обʼєдналася з групою фінансових послуг Orix, Chubu Electric, виробником мікросхем Rohm та іншими японськими компаніями.

«Вона (пропозиція) була отримана тільки сьогодні», – заявили в компанії, додавши, що «оцінять пропозицію і продовжать діяти на користь акціонерів та інших зацікавлених сторін».

Toshiba відмовилася коментувати деталі пропозиції, про яку вперше повідомила газета Nikkei. JIP, Chubu Electric та Rohm відмовилися від коментарів, а Orix заявила, що розглядає можливість інвестування в Toshiba, але додала, що остаточного рішення ще не ухвалено.

Джерела, близькі до угоди, повідомили, що пропозиція JIP оцінюється в 2 трлн єн ($15 млрд) і була представлена після того, як фонд отримав від банків зобовʼязання за кредитами на загальну суму 1,4 трлн єн.

Після бухгалтерського скандалу з Toshiba у 2015 році виконавчий директор і президент Toshiba Хісао Танака пішов у відставку. Компанія визнала, що завищувала свої прибутки у звітах за шість минулих років. Комісія заявляла, що фірма завищила свій операційний дохід загалом на суму 151,8 млрд єн ($1,22 млрд).

У листопаді 2021 року Toshiba оголосила про поділ на три окремі публічні компанії, одна з яких збереже назву Toshiba. 

Влітку 2022 року Toshiba отримала вісім початкових пропозицій щодо викупу компанії та дві пропозиції про злиття. Учасники торгів готові запропонувати до $51,41 за акцію. Таким чином загальна сума угоди оцінювалась у близько $22 млрд.

Можливість приватизувати одну з найвідоміших японських компаній викликала інтерес з боку багатьох найбільших світових приватних інвестиційних компаній, таких як Bain Capital та CVC, але зрештою Toshiba надала JIP статус кращого учасника торгів у жовтні.

Хоча керівництво Toshiba підтримувало JIP, переговори затяглися на кілька місяців, оскільки JIP зіткнулась із труднощами в отриманні фінансових зобовʼязань від японських банків.

JIP раніше купувала активи у таких груп, як Sony і Olympus, але фонд не має відомостей про купівлю цілої компанії такого розміру, як Toshiba.

За матеріалами Forbes.ua
Обговорити з іншими читачами:
Погода