CEO Postmen Ярослав Ведмідь про перемогу у рейтингу “Комунікаційне агентство року 2021”

Керівник та засновник Postmen Ярослав Ведмідь розповів про вражаючи успіхи агенції у 2021, перемогу у рейтингу “Комунікаційне агентство року 2021” та позитивні економічні обрії 2022 року.

Коментарі 3719

З яким настроєм закінчуєте 2021 рік?

Є відчуття великої проробленої роботи, яка дозволила зміцнитись і нам як агенції, і абсолютно всім нашим клієнтам. Стрімко зростає Нова Пошта - і це гравець, який, консолідуючи доставки для всього українського e-commerce, виграє від переходу бізнесів і покупців в онлайн найбільше. Серед великих e-commerce гравців найстрімкіше росте Епіцентр. Росте Electrolux, і розроблена нами нова онлайн-платформа для них дозволяє велику частину цього росту мати з онлайну. Компанія Дарниця піднялась на одну сходинку серед українських фармвиробників і маркетерів і дихає в спину першому місцю на ринку. Uklon за рік став лідером додатків для поїздок і показує стрімкий ріст в передноворічний період. Ковальська стає не лише лідером в виробництві та маркетуванні бетону і бетоноконструкцій, але і №1 в будівництві. Компанія «Кормотех» і бренд Club 4 Paws ввійшли в ТОП-3 світових виробників корму для домашніх тварин за темпами росту і суттєво приросли в США і Східній Європі. Ці історії росту бізнесів наших клієнтів дають енергію і натхнення на сміливі плани щодо 2022.

Не менш вражаючі результати ми маємо в соціальній і культурній сфері – Міністерство культури та інформаційної політики та Держмистецтв стали не лише найбільш ефективними маркетерами серед державних структур, але й ввійшли в абсолютний ТОП-5 за ефективністю по всьому рекламному ринку.

Ключовий проект року «Леся Українка: 150 імен» став знаковим не лише в Україні, але й отримав помітність за кордоном. Проект задає нову планку для великих культурних подій. Музей Голодомору, для розвитку якого ми розробляли платформу «Зерна Правди», став одним з пріоритетних державних проектів, об’єднавши зусилля держави, меценатів і громадян, і вже в 2023 має бути завершеним і відкритим. Вакцинація від COVID19, в якій ми допомагали UNICEF і МОЗ, хоч і почалась запізно, та до кінця року охопила 15 мільйонів українців. Було зроблено понад 30 мільйонів вакцинацій  - в пікові дні Україна робила понад 310 тисяч вакцинувань на день.

Що для вас значить стати комунікаційним агентством року?

Для мене персонально це значить суттєвий приріст Postmen в креативі. Щоб мати рейтинг найкреативнішої агенції України і згодом Агенції року, нам треба було не лише переусвідомити своє місце на ринку, але й сформувати вражаючий портфель креативних робіт. Тому першість в 2021 році по суті відображає нашу силу минулого – бо ж рейтинг будується на фестивалях, а фестивалі на роботах минулого року. Є відчуття, що цього року ми додали – і в 2022 році нам також є що показати для ринку і на закордон.

Як вважаєте, які профіти у зв'язку з цим отримає агентство?

Участь у рекламних фестивалях набагато більше орієнтована на нашу внутрішню динаміку, ніж на очікування профітів. Це можливість для наших команд і окремих гравців показати свою роботу, отримати визнання, відчуття завершеності. Це нагода мати чітке розуміння ростеш ти чи стагнуєш. Чи ринок оцінює твої роботи – чи це сміття. Це частина наших цінностей – кожен з нас в Postmen сфокусований на зростанні – не важливо, з яким рівнем ми приходимо в агенцію – важливо, як стрімко ми розвиваємось.

Ну і звісно, це можливість компаніям-маркетерам/клієнтам бачити, що і як ми робимо. Ми вже маємо нові цікаві запити на 2022.  

Як клієнти реагують на цю перемогу?

Ми маємо надзвичайно високу оцінку роботи від існуючих клієнтів. В кінці 2021 року клієнтський NPS склав 80% - це значить, що 80% існуючих клієнтів твердо рекомендують роботу з нами. Основа цієї довіри – те, як ми працюємо – наша креативність, швидкість і заглибленість. Наступного разу ми поміряємо NPS вже в першому кварталі 2022, щоб розуміти як він змінився. В персональних же розмовах з клієнтами отримуємо вітання.

На вашу думку індустрія вже виходить з COVID кризи?

Цифри свідчать, що індустрія маркетингових і комунікаційних сервісів і не була в кризі. В 2021 році ми зібрали даш-борд по відкритим даним компаній рекламного ринку – доходи, клієнти і проекти, кількість співробітників по лідируючим 22 комунікаційним агенціям. Якщо в 2019 році лідируючі агенції працювали з 137 клієнтами, згадки про яких ми знайшли на сайтах, в соцмережах, новинах, фестивальних кейсах чи взагалі онлайн, то в 2020 році – з 227 клієнтами. Це значить, що обсяг бізнесу у агенцій зріс на 66%.

Дані ВРК по обсягам рекламного ринку також свідчать, що кризи не було – 2020й рік ринок закінчив так само як і в 2019му, а в 2021му показав у рості 26,7%. При цьому, за даними ВРК, ринок маркетингових сервісів в 2019 – 2021 чомусь скоротився на 15,3%. Думається, між цими цифрами є якась велика неузгодженість і наші дані показують, що в 2020 ринок маркетингових сервісів суттєво виріс. Можливо, ВРК бачить дані ринку з великим запізненням. В 2022му році ми зробимо наші даш-борди відкритими, що всім нам допоможе краще розуміти динаміку в сфері маркетингових сервісів.

Ну і взагалі ми говоримо про кризу лише тому, що ряд агенцій на початку пандемії в 2020 влаштували істерику, закликаючи скорочувати команди, позбавлятись офісів і в інші способи руйнувати свій і клієнтський бізнес. І тоді, і зараз називаю ці дії безвідповідальними і недалекоглядними.

Що буде з рекламно-комунікаційним ринком в 2022-му?

Я з великим натхненням дивлюсь в 2022 рік по ряду причин. Всі 3 лідируючі індустрії України закінчують рік з великими плюсами і позитивними прогнозами на 2022. Експорт IT-послуг зріс на 35% за 9 місяців 2021. Аграрарії зібрали зернових на 62% більше, ніж попереднього року, але ще й ціна на зернові виросла на 36%. І якщо нічого не зміниться, виручка агрокомпаній в 2022 від продажу урожаю 2021 року виросте на рекордні 219%. Виросли видобувні компанії на 79% у експорті і металурги на 20%. Оживились всі споживчі сектори – від електроніки до фарми і продуктів харчування. Переживає значне пожвавлення з ознаками початку нового буму нерухомість і будівництво. І якби не параноїдальна активність московитів на наших кордонах, я би казав про неймовірно позитивні економічні обрії 2022 року.

Для українського рекламного ринку я виділю 3 головні тренди – укрупнення лідируючих агенцій, концентрація лідируючих гравців і перші гучні міжнародні кампанії українських брендів.  Для кожного з цих трендів маю суттєві підстави, і вони вже всі помітні в тій чи іншій мірі.

В сфері рекламних сервісів дуже помітний тренд на поєднання соціальних і маркетингових комунікацій – серед найефективніших проектів року практично кожен мав соціальну складову. Ми очікуємо, що таких кампаній буде більше і вони ставатимуть не лише піаровими, але й рекламними – коли рекламні активності міститимуть сильну соціальну складову.

Зростатиме вага мілленіалів як найбільш платоспроможної аудиторії і нас чекає подальша переоцінка ефективності хайп-кампаній, які надалі все більше концентруватимуться в сегменті снеків і алкоголю – тобто в молодіжному маркетингу, але будуть заслабкими рішеннями навіть для концертів і шоу.

Онлайн-реклама стане дорожчою на 20% - бо і Google і Meta/Facebook будуть її оподатковувати. Соціальні мережі будуть нарощувати свій вплив.

Нам буде не вистачати компетентних спеціалістів, і провідні агенції почнуть впроваджувати внутрішні програми навчання, аналогічні тому, що роблять IT-гравці.

Одним словом – нас чекає рік великих викликів і зростання, в якому кожному я хочу побажати успіху!

sostav.ua


Обговорити з іншими читачами:
Погода