З 2 грудня 2022 року імпортні харчові продукти в Україні знову мають маркуватися українською мовою

9 березня 2022 року Кабінет міністрів України своєю постановою №234 «Про заходи щодо забезпечення в умовах воєнного стану безперебійного постачання імпортованих харчових продуктів і кормів» дав змогу імпортувати в Україну харчові продукти і корми з маркуванням іноземною мовою для того, аби уникнути дефіциту такої продукції в Україні. З 1 грудня цей дозвіл буде скасовано.

Коментарі 1394
Як повідомили RAU в юридичній компанії Sayenko Kharenko, 19 серпня 2022 року уряд України прийняв постанову №922 «Про внесення зміни до постанови Кабінету міністрів України від 9 березня 2022 року №234», яка передбачає наступні зміни: «харчові продукти, імпортовані на територію України з 9 березня по 1 грудня 2022 року, інформація про які викладена мовою, відмінною від державної, можуть перебувати в обігу на митній території України до закінчення мінімального терміну придатності або граничного терміну споживання (дати “вжити до”)». 

Отже, уряд фактично обмежив строк, протягом якого дозволено імпортувати в Україну харчові продукти з маркуванням іноземною мовою (а саме: це з 9 березня по 1 грудня 2022 року). Водночас передбачається, що після 1 грудня 2022 року ввезені харчові продукти з іноземним маркуванням зможуть залишатися в обігу до завершення терміну їхньої придатності/терміну споживання. 

Зазначені зміни не стосуються кормів. 

За матеріалами https://rau.ua/
Обговорити з іншими читачами:
Погода