Зі швидкістю ракети

Сервіс Raketa провів ребрендинг

Коментарі 1864

Raketa — перший сервіс доставки в Україні, який працює за так званою моделлю food delivery 2.0. Це коли замовлення приймаються через мобільний додаток, а доставка здійснюється кур'єрами сервісу. Raketa запустилася ще до приходу в Україну Glovo і Uber Eats, проте довгий час була в тіні міжнародних гігантів. Але восени 2019 року всі змінилося: компанія почала активний розвиток і змінилася візуально.

Як все починалося

Лише жителі Дніпра пам'ятають Raketa в «первозданному» вигляді — квадратні сумки і м'ятне лого з буквою R, на орбіті якої кружляє ракета. Потім реквізит кур'єра набув сучасного вигляду місткого рюкзака, але залишився в тому ж кольорі та з колишнім лого.

проміжне рішення
проміжне рішення

Фірмовий помаранчевий колір був визначений вже новою командою, сформованою в кінці минулого року для виведення Raketa на всеукраїнський рівень. Зміна кольору сталася відразу з кількох причин. По-перше, попередній відтінок був схожий на той, що використовувався в Uber Eats. Щоб уникнути плутанини і поліпшити ідентифікацію кур'єрів Raketa, було прийнято рішення відмовитися від зелених відтінків в айдентиці.

По-друге, помаранчевий краще привертає увагу, що вкрай важливо для безпеки кур'єрів в щільному міському трафіку. Згідно з дослідженнями, помаранчевий колір є одним з найпомітніших. Не дарма він найчастіше використовується як сигнальний колір. А ще він приємний для ока і яскравий.

На нижньому фото дитина стоїть на тому ж місці, але в одязі іншого кольору
На нижньому фото дитина стоїть на тому ж місці, але в одязі іншого кольору

Разом зі зміною фірмового кольору змінився і логотип. Замість букви R з ракетою був введений проміжний варіант лого. Він використовувався до розробки комплексного візуального оформлення. Проте, його введення припало на активний період зростання компанії, тому багато кур'єрів продовжують використовувати сумки і фірмовий одяг з цим лого.

Для безпеки кур'єрів на фірмових рюкзаках також розміщені світлоповертаючі елементи
Для безпеки кур'єрів на фірмових рюкзаках також розміщені світлоповертаючі елементи

Завдяки помітності вело- і мотокур’єри Raketa вкрай рідко потрапляють в ДТП. При цьому життя і здоров'я кожного з них застраховані

Новий стиль

Вже влітку 2020 Raketa завершила візуальне оформлення, яке тепер повністю відповідає назві сервісу.

«Ми пробували кілька варіантів логотипу: трендових, співзвучних бренду і його сфері діяльності, яскравих. Дуже радувало і надихало те, що ми з командою Raketa були на 100% на одній хвилі: націлені на крутий результат і готові до експериментів. Така синергія продуктивно позначилася і на процесі, і на результаті: підсумкове лого максимально точно відобразило саму сутність бренду, його динаміку і швидкість», розповів креативний директор агентства DC Володимир Кобець.

На логотипі і фірмовому одязі зміни не закінчилися. Було оновлено все візуальне уявлення бренду, вся айдентіка. Створено стікери для ресторанів-партнерів, забрендовані машини кур'єрів і партнерських служб, а також багато іншого.

Разом із зовнішніми змінами відбуваються і внутрішні. Так, за останні місяці додаток Raketa піддався серйозним змінам. З'явився новий стартовий екран з більш зручними розділами, додалася можливість коригування складу страви і замовлення додаткових опцій (наприклад, серветок, додаткового приладдя, соусів). Також в додатку поліпшено багато непомітних на перший погляд речей, але в кінцевому рахунку — важливих. З кожним новим оновленням додаток стає зручніше.

За матеріалами прес-релізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода