Запрошення для журналістів від ініціативи «Трибунал для Путіна»

Українська Асоціація Медіа Бізнесу (УАМБ) за підтримки Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні запрошує до співпраці журналістів, які готові написати матеріали про воєнні злочини Росії в Україні і таким чином долучитися до глобальної ініціативи «Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії» (стисла назва «Трибунал для Путіна»).

Коментарі 1174

В групу, яка працюватиме 3 місяці і за цей час підготує матеріали, будуть відібрані 25 журналістів на підставі прозорого конкурсу. Робота з написання матеріалів буде оплачена, а на початку буде проведене навчання, де учасники отримають знання як щодо виокремлення воєнних злочинів (не плутати з військовими злочинами!), так і з основних правил перевірки отриманої інформації та її належного документування. Ці знання стануть у нагоді і у подальшій роботі, звісно. Основні критерії конкурсу:

  • пріоритет буде наданий журналістам з районів, де були бойові дії, з деокупованих та наближених до лінії фронту територій. (Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Донецька, Дніпропетровська, Луганська, Харківська, Сумська, Чернігівська та Київська область),
  • кожен/кожна, хто зацікавлений взяти участь у підготовці матеріалів, має підтвердити готовність підготувати 12 матеріалів за 3 місяці, та продемонструвати розуміння щодо джерел таких матеріалів/історій/свідчень,
  • усі учасники проекту мають погодитися із тим, що матеріали мають бути затверджені експертом ініціативи «Трибунал для Путіна» як належно підготовлені, до того, як будуть оплачені. Окрім того, можливість публікації цих матеріалів буде погоджуватися безпосередньо з представником «Трибунал для Путіна».

Для участі у відборі просимо заповнити форму за посиланням:

https://forms.gle/dLdjyPQvXg8D1TUn9

ВАЖЛИВО: Крайній термін подання заповненої анкети на конкурс – 18:00 понеділка, 22 лютого 2023. Анкети, отримані після цього терміну, розглядатися не будуть.

Для роботи в проєкті із написання матеріалів для ініціативи «Трибунал для Путіна» будуть відібрані 25 журналістів, які пройдуть необхідне навчання.

Трибунал для Путіна - Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії” (стисла назва “Трибунал для Путіна”), яка була створена у відповідь на повномасштабну агресію РФ у лютому 20022 року.

Учасники ініціативи документують події, в яких вбачаються ознаки злочинів за Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах країни, що стали об’єктом нападу.

Ініціатива активно працює на міжнародному рівні, щоб використати чинні механізми ООН, Ради Європи, ОБСЄ, ЄС та Міжнародного кримінального суді для зупинення злочинів і покарання винних.

Унікальність ініціативи полягає у тому, що її методологія документування дозволяє майже поденно відтворити хронологію вчинення воєнних злочинів, починаючи з 24 лютого, використовуючи принцип зуму (від області до найменшого населеного пункту).

Детальніше про ініціативу та її учасників - https://ccl.org.ua/ru/campagins/trybunal-dlya-putyna/

​За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода