Зниження цін на ринку оренди житла у Києві сповільнилося

За даними порталу Address.ua, медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва, у липні 2022 р. склала 5 дол. США/кв.м. В порівнянні з червнем поточного року ціна знизилась на 5,7% за м.кв.в дол. США

Коментарі 2267
Фото: depositphotos.com
Фото: depositphotos.com

На ринку житлової нерухомості Києва триває зниження цін – дефіцит попиту та висока потреба у здачі в оренду свого житла чинить сильний тиск на ринок.

Так, у липні 2022 року медіанна вартість оренди в доларовому еквіваленті складала 5 дол. США/кв.м. Загалом, в порівнянні з довоєнним періодом, медіанна вартість оренди в столиці впала на 54,6% в доларі США/кв.м. або на 35% в гривні (у лютому 2022 року медіанна вартість складала 11 дол. США/кв.м.).

З огляду на середньозважений курс долара в обмінниках, який з початку війни зріс майже на 43% - з 28 грн до 40 грн., відбулось падіння цін и в гривневому еквіваленті, щонайменше  на 30%. Ціни на оренду однокімнатних та трикімнатних квартир в столиці знизились в переважній більшості через курс долара, а от вартість двокімнатних залишилась незмінною в порівнянні з попереднім місяцем. Так, медіанна ціна оренди квартир в Києві у липні 2022 року склала 5 дол. США/кв.м.. Ціна оренди квадратного метра однокімнатних та двокімнатних квартир склала 5 дол. США. Медіанна вартість трикімнатних квартир - 4 дол. США/кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за липень 2022 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (88 346 відвідувань за липень 2022 року)

Традиційно, найдорожчим районом Києва для оренди являється Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 496 дол. США за об'єкт, або 8 дол. США за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 343 дол. США за квартиру ($ 7/кв.м.). На третьому місці Голосіївський район - 326 дол. США за об'єкт ($ 6/кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі - 169 дол. США за квартиру, або 4 дол. США за кв.м.

Медіанна вартість оренди по районах Києва у липні 2022 року була наступною:

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 264 дол. США. У Шевченківському та Голосіївському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від 250 до 260 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 148 дол. США за місяць.

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у липні 2022 р.:

Структура пропозиції

Наразі, хоч пропозиція ще значно перевищує попит, але спостерігається поступове пожвавлення на ринку оренди. Так, у липні кількість квартир, вільних для заселення зменшилась на 12,6% в порівнянні з червнем поточного року. Обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 47% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатним квартирам - 37%, 16%. - трикімнатні квартири, вільні для заселення.

Структура попиту

Наразі найважливішим критерієм пошуку квартир в оренду являється ціна. Так, у липні 2022р. 49% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться на однокімнатні квартири. 44% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири. Наразі багатокімнатні квартири здати в оренду складніше, так як лише 7% орендарів підшукують житло з трьома і більше кімнатами.

Коментар експерта

Роман Герасимчук, директор City Development Solutions.

Зниження цін на ринку оренди житла у Києві сповільнилося, що дозволяє припустити наближення до локального мінімуму ринку. Ймовірно, що найближчими місяцями цінова ситуація на ринку оренди стабілізується.

Через брак попиту продовжується накопичення вакантних квартир на ринку. При цьому збільшується питома вага трикімнатних квартир у структурі пропозиції, що свідчить як про відсутність попиту на просторі квартири, так і наявність певної динаміки ринку в сегменті однокімнатних і двокімнатних квартир.

Найбільший інтерес орендарі виявляють до житла у Голосіївському та Шевченківському районах – завдяки цьому ставка оренди у цих районах знизилася "всього" на 40%, проти зниження 51% в решті районів.

Подальший розвиток ринку оренди залежить від сукупності макроекономічних чинників, насамперед ринку праці. З існуючим рівнем безробіття та загальним падінням економіки єдиним додатковим джерелом попиту є внутрішньо переміщені особи. Цього вкрай недостатньо для старту відновлювального тренду, але дозволить ринку зберігати активність у найбільш кризовий період.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

• інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об'єктів вторинної житлової нерухомості Києва;

• дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об'єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 липня 2022 року. Кількість відвідувань за даний період склало 88 346 (Universal Analitics).

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода