Зураб Аласанія розповів, що в майбутньому чекає на українські медіа

Про найближче майбутнє українських медіа, зокрема Суспільного, розповів на Львівському медіафорумі голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія. Разом із виконавчою директоркою «Громадського» та журналістом Павлом Казаріним він взяв участь у дискусії «Що чекає українські медіа в найближчому майбутньому?»

Комментарии 1307
Фото Ірини Саєвич
Фото Ірини Саєвич

"За підрахунками Google тільки за останні 20 років кількість авторів сягнула 2 мільярдів. Відтак, можна говорити про те, що журналістика думок, яку часто протиставляють журналістиці фактів, починає домінувати. Однак, саме за таких умов зростає актуальність і потреба в дотриманні журналістських стандартів. Суспільне мовлення, процес становлення якого в Україні ще триває, і має бути тією точкою відліку, поруч із якою може існувати будь-яка журналістика думок", – сказав Зураб Аласанія.

Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України також зазначив, що нині Суспільний мовник вибудовує якісні стосунки зі своїм новим стейкхолдером – суспільством.

"Попереднім нашим стейкхолдером була влада, і вона вже втратила нас повністю. Натомість новий стейкхолдер – теперішні й потенційні глядачі – ще не звикли до мовника в принципово новому форматі. Щоб вибудувати стосунки з новою аудиторією, Суспільному потрібно трохи часу, а також належне, відповідно до закону, фінансування, що дозволить виробляти новий якісний контент", – пояснив Зураб Аласанія.

Окрім того, відповідаючи на питання про те, яким він бачить Суспільне через 3 роки, голова правління наголосив: "У цей час Суспільне вже впевнено "стоятиме на ногах", відіграватиме помітну роль для українського суспільства, а також наближатиметься до того, щоби бути серйозним гравцем на медіаринку".

"Над розвитком Суспільного працює така неймовірна команда, що коли закінчиться мій контракт як голови правління компанії, я переконаний: точку неповернення вже буде пройдено", – додав він.

Також у перший день медіафоруму Зураб Аласанія вручив премію імені Олександра Кривенка "За поступ у журналістиці". Її лауреатом став Орест Друль – громадський діяч, журналіст, публіцист і головний редактор інтернет-газети "Збруч".

"Орест Друль – останній діючий редактор в українських медіа з покоління дисидентів і самвидавників, за плечима котрого – легендарний вже альманах "Євшан-зілля", газета "Поступ", тижневик "PostПоступ", журнал "Місто. Поліс". Цей довгий шлях привів Ореста до створення унікального цивілізаційного проекту – інтернет-газети "Збруч", який став інтелектуальним майданчиком для нових дискурсів і через те – джерелом нових сенсів. І який, разом із виразною галицькою акцентацією, вперто продовжує вписувати Україну у світовий контекст", – сказав про лауреата премії голова правління UA: Суспільне мовлення Зураб Аласанія.

За матеріалами прес-релізу

Обсудить с другими читателями:
Погода